Porady i ciekawostki

Idealna sofa do wnętrz w stylu industrialnym

sofa do wnetrz w stylu industrialnym

Sofa industrialna

Mimo że styl industrialny powstał dobrych kilkadziesiąt lat temu, wciąż zdobywa nowych zwolenników i jest coraz częściej spotykany. Nawiązuje on do starych fabryk i powierzchni przemysłowych, które były przerabiane na unikalne mieszkania. W takim wnętrzu niezbędna jest odpowiednia sofa, która wpasuje się w wyjątkowy, nieco surowy klimat industrialnego wnętrza.

Sofy w stylu industrialnym

Sofa industrialna  bazuje przede wszystkim na dużych przestrzeniach i odpowiednim doświetleniu. Nawet w małych mieszkaniach należy się na tych dwóch elementach skupić. Z tego względu sofa nie może być zbyt duża, by nie przytłoczyła salonu, a jednocześnie musi sprostać potrzebom mieszkańców danego wnętrza. Warto zdecydować się na sofę 2-osobową nawiązującą do stylu lat ubiegłych (w szczególności do lat 50., które są początkiem stylu industrialnego), a nawet pochodzącą z targu staroci. Można także wybrać mebel w stylu ekologicznym, który jest związany ze stylem industrialnym. W takich wnętrzach ważny jest również minimalizm – sofa nie powinna być kolorowa ani bogato zdobiona. Popularne materiały to te związane z elementami konstrukcyjnymi – beton, metal lub drewno. Właśnie te dwa ostatnie materiały świetnie sprawdzą się jako podstawa sofy industrialnej.

Sofa 2-osobowa czy 3-osobowa?

W niewielkich wnętrzach zawsze pojawia się dylemat, jakiej wielkości sofę wybrać. Małe mieszkania nie są w stanie pomieścić całego zestawu wypoczynkowego, szczególnie jeśli mają być utrzymane w stylu industrialnym. Z tego względu warto postawić na nieco mniejszy mebel – sofę 2-osobową lub sofę 3-osobową. Pierwszy wariant będzie idealny dla młodych par, które nie przyjmują często gości lub nie mają miejsca na większy mebel we wnętrzu. Z kolei sofa 3-osobowa to świetna opcja dla małych rodzin, a także do mieszkania przeznaczonego dla kilku studentów. Jej rozmiar zdecydowanie powinien sprostać ich potrzebom. Zastosowanie się do tych kilku prostych porad pozwala szybko dobrać odpowiednią sofę.