Porady i ciekawostki

Jak wybrać narożnik do salonu? Sprawdź 4 konkretne wskazówki, które Ci to ułatwią!

Narożnik pescara wyprzedaż  scaled

W wielu polskich domach narożnik stanowi centralny punkt salonu. Służy do odpoczynku, spędzania czasu w gronie najbliższych, oglądania telewizji, a nawet czytania książek. Stanowi także przestrzeń do spotkań ze znajomymi, jak i z powodzeniem odnajduje się podczas ważnych uroczystości i imprez rodzinnych. Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu nowego narożnika?

Zapoznaj się z treścią poniższego artykułu, dzięki któremu dowiesz się, jak wybrać idealny i dopasowany narożnik – także do Twojego salonu.

Zdecyduj, ile możesz przeznaczyć na zakup narożnika

Zanim na dobre zaczniesz poszukiwania idealnego mebla, który uzupełni wnętrze Twojego domu lub mieszkania – określ, na jaki wydatek możesz sobie pozwolić. Ma to być 1000, 5000 a może 10000 złotych? Dla swojej wygody ustal widełki, które zapewnią Ci większą elastyczność, a jednocześnie umożliwią lepsze dopasowanie do Twoich oczekiwań.

Dobra kalkulacja sprawi, że unikniesz podejmowania decyzji “na szybko”, np. gdy okaże się, że narożnik Twoich marzeń jest po prostu zbyt drogi.

Weź pod uwagę możliwości Twojego salonu

W przypadku wyboru idealnego narożnika – jego rozmiar ma wielkie znaczenie. Na tym etapie musisz zadać sobie pytanie, ile osób będzie chciało z niego korzystać. W ten sposób dowiesz się, czy lepiej postawić na narożnik 2-, 3-, 4-, a może nawet 5-osobowy.

Co jednak ważniejsze – rzuć okiem na przestrzeń salonu i upewnij się, że wymarzony narożnik po prostu się w nim zmieści! Weź w rękę miarkę i dokładnie wymierz całe pomieszczenie. To znacznie ułatwi wybór właściwego mebla.

Określ, jakie będzie główne przeznaczenie Twojego nowego mebla

Zastanów się, czy poza pełnieniem roli ozdoby Twojego salonu oraz zapewnianiem przestrzeni do siedzenia, Twój narożnik “od czasu do czasu” ma być także pełnoprawnym łóżkiem.

Jeśli masz pewność, że jego funkcja ograniczy się wyłącznie do tej pierwszej – możesz postawić na tradycyjny narożnik np. na nogach. Z kolei, jeżeli istnieje szansa, że w wyjątkowych sytuacjach stanie się miejscem do wypoczynku – koniecznie wybierz rozkładany narożnik z funkcją spania.

Dopasuj narożnik do stylu, jaki panuje w Twoim salonie

Gdy kwestie techniczne i finansowe będą już za Tobą – pora przejść do aspektów wizualnych, czyli tego, w jaki sposób i z jakich materiałów będzie wykonany wymarzony narożnik.

W tym miejscu zadbaj o to, aby zarówno jego kształt, jak i kolor korespondowały z pozostałymi elementami Twojego wnętrza. W naszym sklepie znajdziesz designerskie narożniki – dostępne w najbardziej popularnych stylach: klasycznym, nowoczesnym, a nawet retro.

Ponadto, rzuć okiem na jakość materiałów. Pamiętaj, że narożnik ma Ci służyć przez wiele lat, a przez ten czas z pewnością będzie narażony zarówno na ryzyko przetarcia, jak i poplamienia. Dlatego ważne, aby Twój wymarzony mebel był nie tylko ładny, ale również trwały oraz łatwy w czyszczeniu.

Jak wybrać narożnik do salonu - podsumowanie

Reasumując, przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie konkretnego narożnika – zwróć uwagę na 4 zasadnicze elementy. Po pierwsze – ustal górną granicę swojego budżetu. Po drugie – sprawdź, czy zmieści się w Twoim salonie i czy zapewni wygodną przestrzeń dla wszystkich domowników. Po trzecie – zdecyduj, czy ma oferować funkcję spania. Po czwarte – pamiętaj, aby pasował do stylu, w jakim urządzony jest Twój salon.

Gdzie znajdziesz narożnik pasujący do Twojego salonu?

Jeśli szukasz stylowego, trwałego i w pełni funkcjonalnego narożnika – koniecznie odwiedź nasz meblowy sklep online. W Modalto concept store czeka na Ciebie kilkadziesiąt designerskich narożników.

Chcesz zobaczyć je “na żywo”? W takim razie nie czekaj i odwiedź nasz warszawski salon meblowy – znajdujemy się dosłownie kilka minut jazdy od centrum Warszawy!