Porady i ciekawostki

Jak zyskać dodatkowe miejsce w mieszkaniu?

sofy rozkładane

W małym mieszkaniu dodatkowa przestrzeń jest na wagę złota. W takim przypadku sofa nowoczesna rozkładana warto rozważyć praktyczne rozwiązania, które nie tylko zwolnią miejsce, ale będą również dodatkowym miejscem do przechowywania.

Jeden mebel, wiele rozwiązań

Przy niewielkich metrażach nieocenione są praktyczne i sprytne rozwiązania, które łączą w sobie funkcjonalność, wygodę i dodatkowe miejsce do przechowywania. Dlatego zamiast łóżka warto rozważyć sofę rozkładaną. Zwykle zawierają one duży pojemnik do przechowywania pościeli. Warto zwrócić też uwagę na pufy z podwójnym dnem, w które również możliwe będzie schowanie koca, poduszek czy innych rzeczy.

Odpowiednie ustawienie mebli

Przy odpowiednim ułożeniu mebli, małe pomieszczenia wydają się znaczne większe. Jak to zrobić? Wystarczą narożniki rozkładane, postawione w odpowiednim miejscu. Jeśli ustawimy go w wolnym kącie, w otoczeniu białych ścian, wnętrze optycznie się powiększy. Funkcja spania sprawdza się w przypadku dużych rodzin lub wtedy, gdy znajomi zostają na noc. Wypoczynki powinny być w jasnych barwach, dzięki czemu pokój zyska dodatkową przestrzeń.

Otwarta przestrzeń- sofa nowoczesna rozkładana.

W przypadku małych mieszkań idealnie sprawdzają się meble o otwartej, lekkiej konstrukcji. Zamiast szerokich szafek, lepiej wybrać te długie. W ten sposób zyskamy kilka metrów podłogi, nie zabierając przy tym dodatkowej przestrzeni do przechowywania. Warto także zrezygnować ze ścianek działowych, a poszczególne strefy wydzielić za pomocą światła czy po prostu klimatu danego miejsca. W przypadku kuchni połączonej z jadalnią i salonem, warto ustawić rozkładany narożnik lub sofę w taki sposób, by wyznaczała ona strefę relaksu, a stół i część jadalnianą podkreślić za pomocą punktowej lampy sufitowej.

Dodatkowej przestrzeni na przechowywanie nigdy za wiele. Warto wybierać meble, które będą nie tylko ładne i wygodne, ale także praktyczne.