Porady i ciekawostki

Jakie dodatki dobrać do sofy w kolorze butelkowej zieleni?

dodatki w kolorze butelkowej zieleni

Sofa zielona – butelkowa zieleń

Meble wypoczynkowe w kolorze butelkowej zieleni prezentują się bardzo okazale. Są wyznacznikiem stylu oraz modnym rozwiązaniem. Doskonale komponują się z nowoczesnymi pomieszczeniami, utrzymanymi w nurcie minimalistycznym, jak również z wnętrzami klasycznymi. Ogromnym atutem jest fakt, iż sofa zielona  tego typu to meble tapicerowane, co przekłada się na estetykę ich wykonania i szlachetny wygląd. Głęboka i zdecydowana kolorystyka mebla stanowi doskonałe uzupełnienie salonu.

Poduszki, stolik, koc

Przede wszystkim elementy złote będą stanowić ciekawy akcent, który doskonale kontrastuje z zielenią butelkową. Dlatego można wykorzystać złote poduszki, które doskonale przełamią głęboki kolor sofy. Innym rozwiązaniem będzie wykorzystanie lampki w stylu minimalistycznym, której podstawa również będzie miała złoty kolor. Do przestrzeni minimalistycznych, industrialnych, w celu zachowania spójnego charakteru wnętrza warto zakupić elementy w kolorystyce miedzianej. Może to być zarówno stolik kawowy z przeszkleniem, jak również lampka. Do samego ozdobienia sofy 3 osobowej można zastosować także gustowny koc lub narzutę. Mogą być utrzymane w tonacji zielonej, jednak nie powinny wpadać w zbyt jaskrawe odcienie. 

 Sofa rozkładana 

Sofa 3 osobowa z funkcją spania doskonale łączy w sobie funkcję estetyczną z praktyczną. Może być wykorzystywana jako mebel dzienny, a także jako łóżko. W celu stworzenia spójnej kompozycji oraz zachowania praktyczności przestrzeni warto w jej pobliżu postawić stolik. Jeśli zależy nam na nowoczesnym wystroju, blat stolika może być wykonany z drewna, natomiast jego nogi powinny być stalowe. W wielu przypadkach ciekawym dodatkiem jest także wykorzystanie dywanika. Najlepiej postawić na neutralną barwę, aby nie wybijał się on kolorystycznie – doskonale sprawdzają się tonacje szare, beżowe. Podobnie podczas zakupu zasłon, najlepiej sprawdzą się: beżowe, białe lub szare. Tak zagospodarowana przestrzeń zachowa estetyczną spójność.