Porady i ciekawostki

Meble eleganckie- jakie powinny znaleźć się w salonie urody?

kanapa dwuosobowa

Wystrój Twojego salonu urody jest bardzo ważny, ponieważ jest jego wizytówką. Klientka, która przekracza jego próg, widzi od razu, jakie meble się w nim znajdują. Jeśli są zniszczone, nieeleganckie, źle dobrane może pomyśleć, że i jakość usług jest kiepska. Aby uniknąć takiej sytuacji, sprawdź wskazówki dotyczące doboru mebli do salonu urody.

Wygodne, a zarazem meble eleganckie

Zastanawiasz się, czy przy wyborze mebli do salonu należy postawić na elegancję, czy raczej na wygodę? Tak naprawdę nie można powiedzieć, że coś jest ważniejsze. Eleganckie meble pomogą zrobić dobre pierwsze wrażenie i będą wizytówką Twojej firmy. Nie mogą być jednak niewygodne – pamiętaj, że klientki spędzą trochę czasu, siedząc na kanapie czy krzesłach.

Ważną rolę w salonie odgrywa miejsce, gdzie Twoje klientki czekają na swoją kolej. Po pierwsze dlatego, że znajduje się najbliżej wejścia. W związku z tym to na nie w pierwszej kolejności pada wzrok klientki przekraczającej próg salonu. Jeśli zadbasz o odpowiedni wystrój, masz dużą szansę zrobić dobre pierwsze wrażenie. Jest to jednak miejsce, gdzie przestrzeń do ustawienia mebli jest zazwyczaj niewielka. Dlatego najlepiej sprawdzą się tu mniejsze, ale zarazem wygodne meble, takie jak sofa dwuosobowa.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze mebli do salonu urody?

Kolejną istotną kwestią jest cena. Nie może być to jednak jedyna rzecz, na którą zwracasz uwagę przy zakupie. Pamiętaj, że najważniejsza jest jakość. Czasami lepiej zainwestować więcej w produkt, który nie ulegnie szybko zniszczeniu i będzie służył Ci przez kilka lat.

Nie zapominaj również o tym, że najlepiej, jeśli salon jest urządzony w jednym stylu. Meble w wielu kolorach, o różnym charakterze będą wyglądać nieelegancko. Ważne są również dodatki, które powinny być spójne z resztą wystroju. Poza tym warto ograniczyć ich ilość i postawić na minimalizm – jeśli aranżacja będzie chaotyczna Twoim klientkom będzie ciężej zrelaksować się w takim otoczeniu.