Porady i ciekawostki

Jak ustawić kanapę w salonie, by uzyskać ciekawy efekt aranżacyjny?

kanapa w salonie

Kanapa rozkładana

Salonowa kanapa rozkładana  to nie tylko miejsce relaksu i odpoczynku. Pomysłowo zaaranżowana i ustawiona może stać się ozdobą salonu, znacząco wpływając na jego wystrój. Jaką kanapę wybrać i gdzie ją ustawić, by zamienić zwyczajny salon w unikatowe pomieszczenie?

Ciekawa kolorystyka

Klasyczne kanapy kojarzą się zazwyczaj ze stonowanymi barwami, czyli szarością, brązem lub czernią. Nowoczesne kanapy przełamują ten schemat, występując w przeróżnych wariantach, od klasycznej bieli, przez róż, po fiolet i zieleń. Dzięki nietypowym barwom można zaaranżować całe wnętrze pod konkretny motyw kolorystyczny, czyniąc z kanapy idealny element wpasowujący się w klimat pomieszczenia. 

Magia rozmieszczenia

To, jak wygląda wnętrze salonu, w dużej mierze zależy od rozmieszczenia mebli, foteli i kanapy. Przykładowo ustawienie szafy niedaleko okna może spowodować, że pomieszczenie stanie się ciemniejsze. Rozmieszczenie kanapy może mieć ogromny wpływ na aranżację wnętrza.

Ciekawym pomysłem na aranżację salonu jest jego podział na dwa segmenty. Do tego zadania idealnie nadaje się duża kanapa modułowaNajczęściej wersalki przylegają do ściany, tworząc schludny wystrój. Alternatywą dla takiego ułożenia, jest umiejscowienie kanapy w centrum salonu, dzieląc go na dwa mniejsze pomieszczenia.  Jedna część salonu może służyć za strefę relaksu, druga z kolei pełnić formę jadalni lub pracowni. Takie rozwiązanie sprawdza się szczególnie dobrze w salonach, w których występuje wnęka. 

Innym, równie ciekawym pomysłem, jest umieszczenie kanapy przy ścianie w sposób asymetryczny. Dzięki takiemu zabiegowi pomiędzy kanapą a kątem ściany tworzy się trójkątna przestrzeń, którą można wykorzystać do postawienia lampy lub innej wysokiej ozdoby.