Porady i ciekawostki

Kanapa w stylu glamour, czyli szyk i elegancja

sofa glamour

Meble, czy dodatki w stylu glamour mają sprawiać wrażenie luksusu. Dlatego pomieszczenie, w którym je umieścisz, będzie wyglądać niezwykle elegancko. Nie musisz od razu inwestować w cały zestaw mebli. Czasem wystarczy tylko jeden element, np. sofa dwuosobowa lub trzyosobowa, która może zdziałać cuda!

Czym charakteryzuje się styl glamour?

Nazwa stylu pochodzi od angielskiego słowa „glamour”, które oznacza splendor, przepych, blask. Meble wpisujące się w założenia tego stylu są dość ekstrawaganckie. Mają dawać wrażenie luksusu i wyglądać tak, aby nikt nie przeszedł obok nich obojętnie.

Styl glamour jest ostatnio bardzo modny. Chcesz urządzić swoje mieszkanie lub biuro zgodnie z jego założeniami? Poniżej znajdziesz wskazówki, czym należy kierować się przy wyborze odpowiednich mebli. Nie musisz kupować od razu całego zestawu. Wystarczy, że postawisz w swoim salonie lub gabinecie jedną elegancką sofę trzyosobową (lub dwuosobową), a sprawisz, że pomieszczenie nabierze nowego charakteru.

Sofa glamour w stylu glamour – czym kierować się przy jej wyborze?

Decyzja o zakupie sofy już zapadła? W takim razie sprawdź, na co zwrócić uwagę, aby wyglądała elegancko i wpisywała się w założenia stylu glamour.

Zwróć uwagę na kolor. Elegancko i zachwycająco będzie wyglądał mebel w odcieniach fioletu, różu lub turkusu. Są to odważne rozwiązania, ale taki właśnie jest ten styl! Jeśli jednak wolisz klasykę, postaw na biel i czerń. Kolor to nie wszystko! Zwróć uwagę również na inne aspekty. W styl glamour doskonale wpisują się również sofy pikowane z dużymi guzikami i zaokrąglonymi podłokietnikami.

Pamiętaj, że wszystko, co jest w stylu glamour, powinno przyciągać wzrok. Dlatego ważny jest nie tylko wygląd, ale i ustawienie mebli. Designerska  sofa glamour nie powinna stać w kącie, z dala od spojrzeń Twoich gości. Ustaw ją w widocznym miejscu!

Przede wszystkim nie zapominaj jednak o tym, że sofa musi być wygodna i funkcjonalna. Masz dużą rodzinę? A możesz szukasz mebli do pomieszczenia, w którym pojawia się dużo osób (np. salonu urody)? Jeśli tak, lepszym wyborem będzie sofa glamour, na której będzie wystarczająco dużo miejsca.