Porady i ciekawostki

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE SOFY Z FUNKCJĄ SPANIA

colby new

Wybierając nową kanapę, klienci  najchętniej decydują się na model rozkładany. Nawet jeśli dysponujemy sypialnią, uważamy, że sofa z funkcją spania w salonie przyda się dla gości, którzy zdecydują się zostać na noc. Jeśli zatem mamy w planach taki zakup, chętnie podpowiemy, na co zwrócić uwagę przy wyborze.

Kluczowym elementem przy wyborze sofy z funkcją spania jest mechanizm wykorzystywany do rozkładania. 

Większość naszych sof  opiera się na belgijskim systemie, gdzie  materac to osobny element wyposażenia mebla. Chowany jest do wewnątrz, podczas składania łóżka. Sam stelaż jest masywny i zapewnia taki komfort snu jak łóżko w sypialni.

colby 2 1

Konstrukcja 

na której opierać się będzie nasz mebel, powinna być solidna i wykonana z dobrej jakości materiałów. Stelaż, okucia i inne elementy muszą zapewnić komfortowe użytkowanie, zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

 Powierzchnia spania

Szerokość sofy nie jest równa powierzchni spania, gdyż doliczany jest zawsze wymiar konstrukcji oraz  podłokietników. Standardowa powierzchnia spania, jaką spotykamy w rozkładanych kanapach, waha się od 120 do nawet 200 cm, co daje odpowiednio 60 -100  cm na jedną osobę. Sofy modalto z funkcją spania  występuje w dwóch wymiarach 120 cm  oraz 140 cm , co daje wachlarz możliwości. Możesz zatem dobrać wariant, który odpowiada Ci najbardziej. 

victor sofa modalto funkcja spania 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *