Porady i ciekawostki

Narożnik w małym salonie – jak zaaranżować wnętrze?

Naroznik w malym salonie

Narożniki

Aranżacja wnętrz może być zagwozdką, zwłaszcza gdy chodzi o wnętrza z małym metrażem czy wielofunkcyjne. Salony w wielu mieszkaniach łączą obie te cechy, co sprawia, że wybór odpowiedniej kanapy staje się wyjątkowo trudny. Rozwiązaniem mogą być narożniki, które nie tylko maksymalnie wykorzystają dostępną przestrzeń, zapewniając przy tym jak najwięcej miejsca na wypoczynek, ale także mogą pełnić rolę łóżka czy schowka.

Co jest ważne przy wyborze narożnika?

Przede wszystkim, wybrany przez nas narożniki tapicerowane  powinien idealnie pasować wymiarami do przestrzeni, w jakiej ma się znajdować. W przypadku małego salonu sprawdzi się narożnik w raczej niewielkim rozmiarze, w kształcie litery L, co pozwoli wykorzystać dostępne miejsce w kącie pokoju, a przy tym pozostawi wolną przestrzeń w centrum. Możemy tam postawić np. stolik kawowy, przydatny, gdy odwiedzają nas goście.

Ponadto jeśli salon ma także pełnić rolę sypialni, jak np. w kawalerkach, idealnym wyborem będzie narożnik z funkcją spania. Meble takie często oferują także komory lub szuflady wewnątrz, w których przechowywać można pościel, poduszki i koce, czyli rzeczy, które zajmowałyby zbyt dużo cennego miejsca gdzie indziej.

Narożnik do małego salonu – jaki styl wybrać?

. Sprawdzą się kolory neutralne, pastelowe, czy klasyczne i eleganckie. Czerń może być zbyt ciężka, biel mało praktyczna, zwłaszcza jeśli w domu są dzieci. Szary narożnik do salonu łączy w sobie natomiast uniwersalność, elegancję i praktyczność.

Jeśli natomiast zdecydujesz się na tapicerkę ze wzorem, zadbaj o to, by reszta wystroju w salonie była raczej neutralna. 

Przede wszystkim pamiętaj jednak , że wybrany przez ciebie narożnik musi podobać się głównie tobie oraz być dla ciebie wygodny. Nie może być jedynie wyborem praktycznym czy podyktowanym wyłącznie stylem. Wybierz więc coś, co będzie dla ciebie najwygodniejsze i po powrocie do domu z przyjemnością będziesz mógł odpocząć.