Porady i ciekawostki

Sofa z funkcją spania – jaki sposób rozkładania wybrać?

Z

Sofa z funkcją spania

Nowoczesna sofa powinna być nie tylko efektowna oraz wygodna, ale i funkcjonalna. Dobrym rozwiązaniem jest zakup mebli z funkcją spania. W związku z tym, że istnieje wiele systemów rozkładania sof, warto przyjrzeć im się bliżej i poznać ich najważniejsze cechy.

Charakterystyka systemów DL, wózek i delfin

Do najbardziej popularnych automatów zaliczyć należy system DL. Zastosowany mechanizm jest łatwy w obsłudze i polega na wysunięciu siedziska i złożeniu oparcia. Po wykonaniu tych czynności uzyskuje się równą powierzchnię spania oraz duży pojemnik na pościel umieszczony pod siedziskiem. Znakomity komfort zapewnia również sofa z funkcją spania wyposażona w system rozkładania typu wózek. W tego rodzaju mechanizmie nie składa się oparcia, lecz rozkłada materac umieszczony pod wysuwanym na kółkach siedziskiem. Osoby, które dysponują dużą przestrzenią, mogą zdecydować się na zakup narożnika, w którym zastosowano popularny i łatwy w obsłudze system rozkładania Delfin.

System belgijski, włoski i klik-klak

Kanapa nowoczesna z funkcją spania może być również oparta na belgijskim lub włoskim systemie składania. W celu uzyskania powierzchni do spania konieczne jest wyciągnięcie i rozłożenie konstrukcji umieszczonej pod siedziskiem. Piankowy materac jest zwykle dosyć cienki, dlatego ten system rozkładania sprawdza się w przypadku mebli, które będą okazjonalnie wykorzystywane do spania. Wadą jest również brak pojemnika na pościel. Dużą popularnością nadal cieszą się sofy z systemem klik-klak znanym z okresu PRL-u. Rozkładanie polega na podniesieniu siedziska i przyciśnięciu go do oparcia. Po wystąpieniu charakterystycznego kliknięcia blokada zostaje zwolniona i uzyskuje się stosunkowo równą powierzchnię do spania. Jeżeli kogoś interesuje wygodna i funkcjonalna sofa rozkładana 2 osobowa, Warszawa jest miejscowością, w której warto rozpocząć poszukiwania. W stolicy działa wiele sklepów oferujących wysokiej jakości produkty.

Podsumowanie

Przy wyborze systemu rozkładania należy zwrócić uwagę na łatwość obsługi oraz komfort spania.  Gdy sofa będzie służyła za łóżko okazjonalnie, można postawić na system belgijski lub włoski.