Porady i ciekawostki

Wybieramy rodzinny narożnik

narożnik modułowy

Narożniki tapicerowane

Gdy aura za oknem nie sprzyja, rodzinne wieczory filmowe na wygodnej sofie skutecznie umilą czas. Nowoczesne sofy często są małe i niewygodne. Jak wybrać idealny rodzinny wypoczynek?

Cechy idealnego rodzinnego narożnika

Nowoczesne narożniki charakteryzują się tym, że często mają możliwość przełożenia krótszego boku lub jego dokupienia. To idealne rozwiązanie szczególnie dla dużych rodzin. Funkcjonalny narożnik pomieści nie tylko domowników, ale również ewentualnych gości. Jeśli mają oni w zwyczaju nocować, z pewnością przyda się narożnik rozkładany. Warto wybrać ten z pojemnikiem na pościel, by była zawsze pod ręką. Rodzinne seanse filmowe lub po prostu spotkania na kawie będą dużo bardziej komfortowe, jeśli narożniki będzie miał regulowany zagłówek. Szybka zmiana jego pochylenia i możliwość ułożenia głowy według indywidualnych preferencji sprawi, że każda chwila na sofie będzie czasem relaksu. Ten dodatkowo umilą dodatki w postaci kocyków i wygodnych poduch.

Jakość też ma znaczenie!

Stojąc przed wyborem idealnego narożnika dla całej rodziny, chcemy, aby posłużył jak najdłużej. Dlatego warto wybrać te, które wykonane są z dobrej jakości materiałów. To szczególnie ważne, jeśli wśród członków rodziny są dzieci i zwierzęta. Tkanina wysokiej jakości będzie odporna na podrapania od pazurów czy ewentualne zalania przez najmłodszych. W tym przypadku należy zwrócić uwagę również na sposób jej czyszczenia. By sofa była łatwa w utrzymaniu, nie gromadziła kurzu, bakterii czy sierści. Warto już przy zakupie kanapy zaopatrzyć się w specjalny środek do czyszczenia tkaniny, by niewłaściwa pielęgnacja nie spowodowała jej uszkodzenia.

Design-narożniki tapicerowane 

Bez wątpienia aspekt wizualny jest kluczowy. Kanapa nie tylko mebel, to ozdoba całego salonu. Obecnie na rynku występują setki produktów tak, aby każdy klient znalazł idealną dla siebie i dopasowaną do swojego wnętrza. Jeśli jest ono stonowane, utrzymane w minimalistycznym stylu, sofa również musi taka być, by nie zepsuć całego pomieszczenia i jego charakteru. Równie istotny jest wybór koloru. Naturalne barwy (biały, szary, beżowy czy kremowy) pozwolą jej wkomponować się w większość wnętrz. Z kolei bardziej odważne odcienie (musztardowy, różowy, zielony, czarny) sprawią, że salon zyska swój niepowtarzalny klimat.

Ciekawym rozwiązaniem są również narożniki modułowe. Można je dowolnie ustawiać, w kształcie litery U lub L. To propozycja dla nowoczesnego, dużego domu i wszystkich osób, którym szybko nudzą się wnętrzem. Taka forma wypoczynku umożliwia ciągłą zmianę. Z narożnika w sofę z podnóżkami, pufami, a gdy zjedzie się cała rodzina – staną się ogromnym narożnikiem!

Narożniki nowoczesne z funkcją spania to idealna propozycja, która dopasuje się do każdego wnętrza. Możliwość zamiany krótszego boku na prawą i lewą stronę umożliwią wybranie idealnego wypoczynku dla całej rodziny. Wspólne seanse filmowe czy pogawędki przy kawie staną się przyjemnością!