Porady i ciekawostki

Wypełnienie sofy – pianka czy sprężyny przy sofie rozkładanej ?

sofa 3-osobowa

aStając przed wyborem idealne- sofy rozkładane , często decydujemy się na model, który najbardziej przypadł nam do gustu pod względem wizualnym. Dopiero podczas użytkowania wypoczynku zdajemy sobie sprawę z tego, że jest on po prostu niewygodny, a znajdujące się w nim wypełnienie nie spełnia naszych oczekiwań.

Sofa rozkładana  wypełniona pianką

Taki wypoczynek zwykle jest stosunkowo tani. Pianka to często nic innego jak słabej jakości gąbka, która podczas użytkowania odkształca się i nie powraca do dawnego stanu. Przez to siedzisko staje się coraz cieńsze, kanapa mniej wygodna, a jej wygląd zdecydowanie odbiega od tego, którym cieszyliśmy się na początku. Sofa dwuosobowa rozkładana może wymagać wymiany znacznie szybciej, niż przypuszczaliśmy.

Miękkie wypełnienie bardziej “otula”. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie komfort i wygoda nie mają aż tak dużego znaczenia, a domownicy lubią wygodnie rozsiąść się podczas wypoczynku.

Wypełnienie sofy sprężynami a sofy rozkładane.

Sofy wypełnione sprężynami to droższe rozwiązanie. Takie sofa często wyposażona jest także w funkcję spania. Sprężyny są ze sobą połączone i ustawione jedna koło drugiej. Jeśli nacisk będzie występował w jednym punkcie, do pracy zaangażuje cały układ. Dzięki temu sofa, nie zapada się, nie odkształca, a jej użytkowanie jest dużo bardziej komfortowe. Szczególnie polecane są osobom starszym i wszystkim, którzy zmagają się z bólami kręgosłupa.

Czym powinna być wypełniona sofa z funkcją spania?

Sofa z funkcją spania musi być wygodna, w końcu sen to jedna z najważniejszych czynności. Musi być twarda i nie może się odkształcać ani zapadać. Dlatego podobnie jak w materacach przeznaczonych do spania, rozkładany wypoczynek najczęściej wypełniony jest różnego rodzaju sprężynami: kieszeniowymi, falistymi, bonelowymi.