Porady i ciekawostki

Salon w nowoczesnej odsłonie- sofa nowoczesna

2Q==

Sofa nowoczesna do salonu .

Salon to pomieszczenie, które spełnia wiele funkcji w domu. Jest miejscem wypoczynku, a także spotkań rodzinnych i towarzyskich. To w nim zazwyczaj odbywają się wszystkie kameralne przyjęcia. Dlatego ważne, aby był nie tylko funkcjonalny, ale i urządzony ze smakiem. Sprawdź, jakie meble wybrać do salonu, aby jego aranżacja była zgodna z najnowszymi trendami.

Najmodniejsze kolory

Zanim zapoznasz się z trendami obowiązującymi w tym roku, warto zastanowić się, jaki kolor sprawdzi się w danym pomieszczeniu. Dużo zależy od jego wielkości. W przypadku małego salonu lepiej jest wybrać jasne barwy. Dzięki nim możesz optycznie powiększyć przestrzeń. Nie chcesz, aby wszystkie ściany były białe? W takim razie pomaluj np. jedną z nich na ciemniejszy kolor.

Wybierając kolor do salonu, zwróć uwagę również na inne aspekty m.in. styl, w jakim jest urządzony, układ wnętrza, a także oświetlenie i dostęp do światła słonecznego.

Jeśli przeanalizowałeś już to wszystko, czas odpowiedzieć na pytanie o to, jakie barwy są najmodniejsze w tym sezonie? Zdecydowanie te żywe, mocno nasycone. Wśród ich króluje m.in. niebieski, żółty, granatowy, a także tzw. butelkowa zieleń. Możesz łączyć je ze sobą, z zachowaniem zasady, że jeden z nich powinien dominować. Poza tym pamiętaj o tym, aby kombinacja kolorów była spójna. Inaczej będzie wyglądać tandetnie i nieestetycznie.

Sofa modułowa oraz sofa nowoczesna  – mebel, którego nie powinno zabraknąć w nowoczesnym salonie

Nowoczesność nie kończy się na pomalowaniu ścian przy użyciu farb o najmodniejszych odcieniach. Nowoczesny salon powinien być również funkcjonalny. Dlatego zastanów się, jakie rozwiązania będą najbardziej praktyczne.

Jednym z hitów ostatnich lat jest wielofunkcyjna sofa modułowa. Jest to mebel, który ceniony jest nie tylko za to, że prezentuje się niezwykle elegancko. Wiele osób decyduje się na jej zakup ze względu na łatwość dostosowania jej kształtu (i wielkości) do warunków pomieszczenia. Jeśli chcesz, aby oprócz tego wyglądała modnie, wybierz np. sofę w kolorze butelkowej zieleni.