Decoration, Porady i ciekawostki

Sofa w stylu art deco, czyli sposób na wyjątkową aranżację

Sofa w stylu art deco

Sofa klasyczna 

Meble, czy dodatki w stylu glamour mają sprawiać wrażenie luksusu. Dlatego pomieszczenie, w którym je umieścisz, będzie wyglądać niezwykle elegancko. Nie musisz od razu inwestować w cały zestaw mebli. Czasem wystarczy tylko jeden element, np. sofa dwuosobowa lub trzyosobowa, która może zdziałać cuda!

Czym charakteryzuje się styl klasycznym- glamour?

Nazwa stylu pochodzi od angielskiego słowa „glamour”, które oznacza splendor, przepych, blask. Meble wpisujące się w założenia tego stylu są dość ekstrawaganckie. Mają dawać wrażenie luksusu i wyglądać tak, aby nikt nie przeszedł obok nich obojętnie.

Styl glamour jest ostatnio bardzo modny. Chcesz urządzić swoje mieszkanie lub biuro zgodnie z jego założeniami? Poniżej znajdziesz wskazówki, czym należy kierować się przy wyborze odpowiednich mebli. Nie musisz kupować od razu całego zestawu. Wystarczy, że postawisz w swoim salonie lub gabinecie jedną elegancką sofę trzyosobową (lub dwuosobową), a sprawisz, że pomieszczenie nabierze nowego charakteru.

Sofa klasyczna  glamour w stylu glamour – czym kierować się przy jej wyborze?

Decyzja o zakupie sofy już zapadła? W takim razie sprawdź, na co zwrócić uwagę, aby wyglądała elegancko i wpisywała się w założenia stylu glamour.

Zwróć uwagę na kolor. Elegancko i zachwycająco będzie wyglądał mebel w odcieniach fioletu, różu lub turkusu. Są to odważne rozwiązania, ale taki właśnie jest ten styl! Jeśli jednak wolisz klasykę, postaw na biel i czerń. Kolor to nie wszystko! Zwróć uwagę również na inne aspekty. W styl glamour doskonale wpisują się również sofy pikowane z dużymi guzikami i zaokrąglonymi podłokietnikami.

Pamiętaj, że wszystko, co jest w stylu glamour, powinno przyciągać wzrok. Dlatego ważny jest nie tylko wygląd, ale i ustawienie mebli. Designerska  sofa glamour nie powinna stać w kącie, z dala od spojrzeń Twoich gości. Ustaw ją w widocznym miejscu!

Przede wszystkim nie zapominaj jednak o tym, że sofa musi być wygodna i funkcjonalna. Masz dużą rodzinę? A możesz szukasz mebli do pomieszczenia, w którym pojawia się dużo osób (np. salonu urody)? Jeśli tak, lepszym wyborem będzie sofa glamour, na której będzie wystarczająco dużo miejsca.