Porady i ciekawostki

Kanapa w stylu nowojorskim – czym się charakteryzuje?

Kanapa-w-stylu-nowojorskim

Kanapa nowoczesna -N.Y style

Przybyły do naszego kraju zza oceanu styl nowojorski podbił serca wielu osób swoim niesamowitym szykiem oraz elegancją. Nic więc dziwnego, że bardzo szybko stał się bardzo popularny wśród miłośników wnętrz o oryginalnym charakterze i ponadczasowym designie. 

Kanapa nowoczesna to centralny punkt salonu

Cechą charakterystyczną dla stylu nowojorskiego jest tzw. focal point będący centralnym punktem danego pomieszczenia, którego zadaniem jest absorbowanie całej uwagi. W przypadku salonu jest to najczęściej kanapa 3 osobowa, która zostaje wyeksponowana poprzez ustawienie jej w głównej części pomieszczenia. Z racji na swój reprezentatywny charakter, każda kanapa w stylu nowojorskim wyróżnia się na tle mebli nawiązujących do innych trendów kilkoma istotnymi cechami. Tego typu elementy wyposażenia są przede wszystkim symetryczne, posiadają klasyczne kształty oraz bardzo dobre proporcje. Utrzymane są najczęściej w neutralnych barwach takich jak beże, odcienie szarości, delikatne róże i żółcie. Kanapy w stylu nowojorskim wyróżniają się także odsłoniętymi nóżkami, które optycznie czynią pomieszczenie bardziej przestronnym. Bardzo często posiadają również subtelne przeszycia oraz pikowane obicie wykonane z wysokiej jakości materiału, o bardzo przyjemnej w dotyku fakturze. Na bokach kanapy w wielu aranżacjach znajdują się także duże wygodne poduszki. 

Wnętrza w stylu nowojorskim

Poza zasadą odnoszącą się do centralnego punktu danego pomieszczenia, wnętrza zaaranżowane w stylu nowojorskim charakteryzują się także symetrycznym rozmieszczeniem przedmiotów. Utrzymane w tego typu stylistyce pokoje cechują się świetnym oświetleniem, które w połączeniu z licznymi przeszkleniami oraz lustrami czyni wnętrze bardziej przestrzennym, ale równocześnie nadaje mu domowego charakteru. Styl nowojorski jest bogaty we wzory, które często potrafią zaskoczyć swoją wyrazistością oraz różnorodnością. Mimo tego poszczególne elementy wystroju zawsze komponują się w spójną całość, która dodatkowo wyróżnia się elegancją oraz ponadczasowością.