Porady i ciekawostki

Narożnik vs sofa 3 osobowa

Naroznik z funkcja spania

Sofa 3 osobowa

Meble wypoczynkowe to podstawowe elementy wyposażenia salonu. Przed podjęciem decyzji o zakupie sofy czy narożnika warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii dotyczących zagospodarowania przestrzeni, funkcjonalności oraz wyglądu mebli.

Optymalne wykorzystanie przestrzeni

Kanapy narożne, nazywane potocznie narożnikami znakomicie sprawdzają się w pomieszczeniach, w których każdy metr wolnej przestrzeni powinien zostać rozsądnie zagospodarowany. Przeciętnej wielkości mebel jest w stanie pomieścić od 4 do 6 osób. Jeśli chodzi o sofy, najbardziej popularne są modele trzyosobowe. Oznacza to, że aby w salonie wygodnie zasiadło 6 osób, konieczny będzie zakup dodatkowych puf, krzeseł lub foteli. W małych kawalerkach takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, dlatego zakup narożnika będzie lepszym rozwiązaniem. 

Funkcjonalność obu mebli

Wydaje się, że nowoczesne sofy 3 osobowe i kanapy narożne charakteryzują się podobną funkcjonalnością. Narożnik z funkcją spania znakomicie sprawdzi się jako dodatkowe łóżko dla gości. W tego rodzaju meblach najczęściej stosuje się system rozkładania Delfin, który jest łatwy w obsłudze, a dodatkowo pozwala uzyskać dużą i płaską powierzchnię do spania. Jak na tym tle prezentują się sofy 3 osobowe? Okazuje się, że całkiem nieźle. Zastosowanie systemu rozkładania typu wózek pozwala uzyskać równą powierzchnię do spania o wymiarach 140 x 180 cm lub 140 x 200 cm, a więc podobną do standardowych łóżek materacowych. Jeśli chcecie przekonać się, jak na tym tle wypada sofa 2 osobowa z funkcja spania, warto odwiedzić salon meblowy i dokonać porównania mebli.

Walory estetyczne

Porównanie wyglądu narożników i sof 3 osobowych wypada nieznacznie na korzyść tych drugich. Niewielkie gabaryty sprawiają, że sofa charakteryzuje się atrakcyjnym i kompaktowym wyglądem, nadając wnętrzu lekkości i ciepła. Kanapy narożnikowe sprawiają wrażenie masywniejszych i nieco bardziej przytłaczających. Jeśli chodzi o jakość i rodzaj użytych materiałów wykończeniowych, panuje całkowita równowaga. Duża ilość dostępnych tekstyliów pozwala tworzyć meble o klasycznym lub nowoczesnym wyglądzie.

Podsumowanie

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, który mebel lepiej sprawdzi się w salonie. W związku z tym, że zarówno narożniki, jak i sofy 3 osobowe cechują się podobną funkcjonalnością i wyglądem o wyborze jednego, bądź drugiego mebla może decydować wielkość salonu i indywidualne preferencje.