Porady i ciekawostki

Sofa welurowa – czy sprawdzi się przy małych dzieciach?

sofa welurowa

Dla rodzin z dziećmi sofa w salonie to nie tylko miejsce do wspólnego wypoczynku. To również przestrzeń do zabawy, niekiedy miejsce drzemek, a czasem spożywania przekąsek. Nie ulega wątpliwości, że musi być ona przede wszystkim solidna!

Rodzaj tkaniny

To niewątpliwie jedna z kluczowych kwestii, jeśli chodzi o wybór wypoczynku. Musi być ładna, estetyczna, dopasowana do wnętrza, a także łatwa w utrzymaniu. Welur to materiał ponadczasowy. Elegancki, subtelny, pasuje niemalże do każdego wnętrza. Jak każda tkanina, ma on swoje wady i zalety. Wiele osób boi się, że jest on trudny w utrzymaniu, a sofa 2-osobowa choć mała, będzie wymagała sporo czasu podczas czyszczenia. Wyglądają na bardzo delikatne i miękkie. Nic bardziej mylnego! Tkaniny są miłe w dotyku, a przy okazji niebywale wytrzymałe i odporne na zniszczenia. Wszystko to za sprawą specjalnego splotu i substancji, które czynią materiał mocnym i niepalnym. Sofa welurowa jest w stanie wytrzymać dużo, przetrwać lata i dalej wyglądać pięknie, również przy małych dzieciach.

Welur = intensywne barwy na długo

Chyba każdy zdążył już zauważyć, że welurowa sofa 3-osobowa zazwyczaj mocno jest nasycona kolorem. Dzieje się tak za sprawą specjalnego splotu, który dobrze i mocno trzyma barwę. Dlatego w przypadku tego rodzaju tkaniny zwykle nie mamy do czynienia z jej blaknięciem. To wielki plus, szczególnie przy małych dzieciach. Wylane napoje, przekąski i plamy mogą uszkadzać i wybarwiać materiały, których struktura jest mniej odporna. Welurowe wypoczynki nawet po kilku latach dalej zachwycają swą intensywną barwą. Dlatego też na rynku dostępne są szerokie gamy kolorystyczne: od żółtych, po granatowe, aż do stonowanych i klasycznych bieli czy szarości.

Sofa welurowa kojarzy się z luksusem i elegancją. To skojarzenie może budzić obawy przed jej zakupem, szczególnie wśród rodzin z małymi dziećmi. Okazuje się, że zupełnie niepotrzebnie! Jest to jeden z najtrwalszych materiałów dostępnych na rynku!